Zimní zahrady ze dřeva

Zimní zahrady ze dřeva se vyznačují nejen velkou stabilitou konstrukce, ale i barevnou stálostí při použíti ekologických laků s prodlouženou trvanlivostí.

Dřevěné zimní zahrady navozují přirozený pocit tepla domova a přinášejí slunce do Vašeho domova.

Díky rozmanitosti těchto řešení může být dřevěná zimní zahrada přizpůsobena individuálnímu stylu vašeho domu.

Dřevo na zimní zahradu je možné kombinovat s hliníkem.

Kombinace dřeva s hliníkem se většinou používá pro zešikmené střešní díly.

Můžeme Vám také nabídnou za zajímavé ceny eurookna a dveře z profilů EURO 68 a EURO 78.

Zimní zahrada z dřevěných profilu - lepená okenní lamela v dřevinách smrk, borovice, dub, meranti- je pevná, lehká, stabilní a tím pádem samonosná, není potřeba žádná dodatečná ocelová výztuž jako u plastových zimních zahrad. Dřevo je samo o sobe tepelný izolant.

Správně zvolená orientace dřevěné zimní zahrady dokáže uspořit až 15% energie na vytápění domu. V zimním období při mínusových teplotách a mírném slunci se správné konfigurovaná zimní zahrada sama ohřeje na 30°C.

Obvodové stěny zimní zahrady tvoří profily IV78 , zasklené izolačními dvojskly 1,1 W/m2K, případně trojskly 0,6 W/m2K. Návrh četnosti a typu otvíravých prvku obvodového pláště je dobré zvolit s ohledem na orientaci vůči světovým stranám i obslužnosti zahrady (terasy). U dobrých tepelně izolačních skel zůstává povrchová teplota vnitřního skla v zimních měsících relativně teplá, což značně snižuje nepříjemné chladné vyzařování povrchu skla.

Na otvíravé prvky je možno použít sklopné-posuvné, nebo skládací kování, které umožní co nejvíce otevřít zimní zahradu a tím propojit interiér se zahradou.

Střešní konstrukce

- je z lepených hranolů se stejnou povrchovou úpravou jako obvodové stěny, takže celek výborně ladí dohromady. Střešní krytina dvojskla 3.3.1-18-6 1,1 Wm2K, případně trojskla 3.3.1- 18-6-18-6 0,5 W/m2K.

Dilatační a odvětrávací spáry jsou kryty hliníkovými extrudovanými profily.

V čelní části je instalován okap a svod v barvě dle vzorníku RAL v barvě přibližné barvě konstrukce. Napojení střechy zimní zahrady na stávající objekt je řešen pomocí klempířského prvku.

Konstrukce rámu zimní zahrady je kotvená k betonovému soklu, který bude osazen klempířským prvkem s okapnicí a na stěnu stávajícího objektu. Všechny kovové lišty a klempířské prvky jsou dodávány v barvě dle vzorníku RAL v barvě přibližné barvě konstrukce.

Povrchová úprava

Čtyřvrstvý systém povrchové úpravy - hloubková impregnace, barevná impregnace, vysokotlaký nástřik lazury.

Načerpejte inspiraci z naší fotogalerie zimních zahrad a objednejte si zimní zahradu ze dřeva podle svých představ a přání ještě dnes.

Ceník dřevěných zimních zahrad v této sekci nehledejte, ještě dnes si napište o nezávaznou cenovou nabídku na Vaší zimní zahradu ze dřeva přes poptávkový formulář.